Wspinalnia na Facebooku! Forum Wspinalni Elbląg
Oficjalna strona Wspinalni Elbląg

U uczestników sekcji wspinaczkowych znacząco widoczna będzie szybka poprawa kondycji, lepsze samopoczucie na wysokości, pogłębia się zaufanie do drugiej osoby (partnera wspinaczkowego).

W ramach sekcji oferujemy również wyjazdy w skały, czyli wspinaczkę w jej najatrakcyjniejszym wydaniu.

Zapraszamy do zapisywania się na sekcje wspinaczkowe dla początkujących oraz średnio zaawansowanych, z podziałem na:
dzieci ( 5-12 lat ),
młodzież ( 13-18 lat ),
dorosłych ( od 18 lat ).

Sekcja dla początkujących:

Sekcja przeznaczona jest dla osób, które zaczynają się wspinać lub wspinają się krótki czas. Udział w początkującej sekcji wspinaczkowej umożliwia bezpieczny i bardzo efektywny początek przygody ze wspinaczką. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu przez 1,5 godziny zegarowej ( grupy dziecięce 1 godzina zegarowa ). Uczestnicy poznają podstawy dotyczące: prawidłowej asekuracji, rodzajów chwytów oraz sposobów wykorzystania różnych rodzajów chwytów, technik używanych do pokonywania typowych formacji, taktyki oszczędzania sił podczas wspinaczki, bezpiecznej wspinaczki z dolną asekuracją, zasad prawidłowo wykonywanej rozgrzewki i rozciągania na koniec treningu.

Sekcja dla średnio zaawansowanych:

Sekcja przeznaczona jest dla osób, które wspinają się już jakiś czas i chcą poprawić swoje umiejętności. Doskonalimy technikę, ćwiczymy wytrzymałość i siłę. W trakcie trwania zajęć doskonalimy wszystkie nabyte umiejętności, szlifując je do perfekcji. Uczymy też nowych, bardziej zaawansowanych technik, które pozwolą na znaczne podniesienie swoich możliwości. Pokazujemy jak wspinać się z dolną asekuracją, po coraz to trudniejszych drogach. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu przez 1,5 godziny zegarowej.

Partnerzy:
>