Ściana wspinaczkowa powstała w 2011 roku.

Z naszych starań powstała jedyna takiej wielkości konstrukcja w klimatyzowanym pomieszczeniu w województwie warmińsko – mazurskim. Należy tu podkreślić, że ścianka mierzy do 11m wysokości, a powierzchnia to około 300m².

Na ścianie zaplanowano kilkanaście dróg dla młodych, początkujących adeptów sztuki wspinania: duże chwyty o ciekawych kształtach i zachęcających do wspinania kolorach.
Ponad to ścianka umożliwia profesjonalne wspinanie z tak zwaną asekuracją dolną dzięki zainstalowanym tzw. przelotom w postaci „spitów” (wspinający się wpina linę do kolejnych punktów asekuracyjnych).

Dodatkowo atrakcją jest przewieszony element ścianki, czyli taki, który jest pochylony  w stronę  wspinającego się (kąt ścianki w tym miejscu mniejszy niż 90º). Podnosi to trudność wspinania, dostarcza mocniejszych wrażeń, ale i daje poczucie większej satysfakcji po pokonaniu trudności. Na tej też ściance dodatkową formacją, którą proponujemy jest okap. Jeden znajduje się na mniejszej wysokości a drugi na ósmym metrze ściany.

Nie należy zapominać jednak o pionowych fragmentach ściany. Zbudowane zostały ze specjalnie dobranych paneli (1,2 m²) imitujących swoimi kształtami i chropowatą powierzchnią prawdziwe skały. Tą większą część ściany polecamy wszystkim tym którzy zaczynają lub doskonalą swoje umiejętności wspinaczkowe.

Ciekawostką na naszej ściance jest też część połogowa (pochylona w kierunku od wspinającego) co z kolei umożliwia przełamanie pierwszych lęków wchodząc na  10 m wysokość. Ta formacja skierowana jest szczególnie do najmłodszych oraz tych, którzy po raz pierwszy spotykają się z taką formą ruchu.

Dla chcących podnieść swoją „mocniejszą stronę” zapewniamy ściankę bulderową, gdzie pod dużym przewieszeniem a na małej wysokości oraz asekuracją w formie materaca można poćwiczyć.

Wyjątkową atrakcję przygotowaliśmy także dla miłośników speleologii. JASKINIA TROLLA – bo tak ją nazwaliśmy ma imitować prawdziwą jaskinię skalną (korytarze, zaciski, przejścia, ruchy w niej) gdzie z kaskiem na głowie oraz oświetleniem przemieszczamy kilkadziesiąt metrów.

Zapewniamy obsługę w postaci instruktorów, operatorów ściany, cały sprzęt (liny, uprzęże, przyrządy do asekuracji, etc.) oraz ściankę wspinaczkową

Proponujemy również kursy wspinaczkowe, szkolenia doskonalące technikę wspinania, zajęcia i sekcje wspinaczkowe dla dzieci, zajęcia rekreacyjno-wspinaczkowe dla dorosłych (początkujących, średniozaawansowanych i zaawansowanych).